tadeusz hyla Tomasz Hyla
dr hab. inż.prof. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – Wydział Informatyki.
Adiunkt w Katedrze Inżynierii Oprogramowania, uczestnik rządowego programu Top 500 Innovators dla najlepszych naukowców w kraju. Prowadzi badania w zakresie kryptografii i zabezpieczeń systemów informatycznych.

bio_tadeusz_osowski Tadeusz Osowski
Dyrektor Biura Cyfryzacji Miasta, Urząd m.st. Warszawy.
Od wielu lat zarządza działami IT. Był liderem wielu projektów wdrożeń systemów informatycznych i architektem rozległych rozwiązań integrujących systemy informatyczne z dziedziny transportu, logistyki i administracji. Odpowiada za projektowanie i realizację zintegrowanego podejścia do cyfryzacji miasta, niezbędnego dla procesu inteligentnego jego rozwoju. Kieruje złożonymi projektami z zakresu rozwoju i konsolidacji e-usług, otwierania danych, big data czy Internetu Rzeczy. Jest zwolennikiem systemowego podejścia do transformacji cyfrowej, budowy i wdrażania rozwiązań  “smart city”, budowy platform mikro-usługowych oraz rozwoju usług i aplikacji  mobilnych. Aktualnie uczestniczy w 1,5 rocznym międzynarodowym programie Bloomberg Philanthropies  – ” Harvard Leading Digital Innovation” ,  przeznaczonym dla liderów cyfryzacji  z czołowych 20 stolic europejskich.

bio_szymon_fiedorowicz Szymon Fiedorowicz
Ma ponad 20 letnie doświadczenie biznesowe w budowaniu innowacyjnych produktów opartych o komunikację z urządzeniami IoT (Internet of Things). Zdobył doświadczenie w budowaniu rozwiązań “smart” dla branży automotive, Smart Home, Smart Grids i wreszcie  Smart Cities. Na co dzień stosuje zdobytą wiedzę do automatyzacji procesów biznesowych w najróżniejszych dziedzinach życia ludzkiego. Skonstruował dziesiątki urządzeń elektronicznych we wszystkich popularnych standardach komunikacji, zaprojektował i wdrożył rozwiązania informatyczne i aplikacje klienta używanych w dziesiątkach dużych miast i korporacji międzynarodowych. Interesują go jedynie technologie, mające potencjał dokonania pozytywnych zmian w naszym życiu. Zawsze szuka synergii i sytuacji win – win w kooperacji z partnerami. Zaprojektował wiele procesów biznesowych wnosząc w nie nową jakość.  Dzięki zastosowaniu sensoryki i automatyzacji w rozproszonych systemach informatycznych zyskujemy nowa jakość i wygodę użytkowania świata wokół nas. Naturalnym krokiem rozwoju stała się technologia Blockchain, która ma potencjał dokonania rewolucji na skalę światową porównywalną do rewolucji jaką wniósł w nasze życie, publicznie dostępny internet. Technologia SmartKey jaką współtworzył i ma zaszczyt być jej propagatorem ma realną szansę takiej rewolucji dokonać. Ekosystem SmartKey dostarcza możliwość integracji zarówno technologii jak i usług publicznych oferowanych mieszkańcom miast przyszłości.

bio_agata_miazga Agata Miazga
Specjalistka Open Data. Pasjonatka otwartych danych, analityk danych. Przez kilka lat dyrektorowała w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie odpowiadała za otwieranie danych w administracji centralnej na tyle skutecznie, że Polska awansowała o 17 miejsc w rankingu Open Data Maturity in Europe, z 23 na 6. Wcześniej działała w Stowarzyszeniu Klon/Jawor i rozwijała portal mojapolis.pl.

sebastian-grabowski Sebastian Grabowski
Ukończył m.in. Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Koszalińskiej. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim, a jego praca doktorska obejmowała tematyką Otwartych Danych, Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilkunastu lat związany z branżą telekomunikacyjną, aktualnie dyrektor w Orange Polska.